עברית English

בקרת איכות באבטחה

 

האתגר

חברות וארגונים זקוקים להגנה אמינה על נכסי הליבה מפני מעשים בלתי חוקיים, כגון טרור ופעילות פלילית. בשנים האחרונות, אירועים ומעשי הטרור אילצו התקנת תקנות קשות והשקעה משמעותית במונחים של משאבים, נזקים כספיים, הפרת זכויות אדם והפרעה לתהליכים מסחריים. השקעות אלו צריכות להיות מוערכות ונמדדות במונחים של תשואה על השקעות (ROI).

הפתרון

אבטחת האיכות באבטחה חיונית כדי לשמר רמה נאותה של מוכנות לצמצום החשיפה לסיכונים. בקרה וביקורת פנימיות עשויות לתת הערכה חלקית של המוכנות הביטחוניות. לכן, מתודולוגית התרגול הבלתי תלוי (Red Team), משלימה את הצלע השלישית במנגנון.

לקבלת תמונה מציאותית של רמת מוכנות, אימוץ שיטה של בקרה סמויה ותרגילי פתע הנה חיונית.

בפוקוס HLS אנו מאמינים כי אבטחת האיכות באבטחה צריכה להיות בעלת גישה עצמאית ואינטגרטיבית של שלוש השיטות (ביקורת, בקרה, תרגול). מתודולוגית בקרת האבטחה שלנו מוכוונת איום ונגישה למנהלי השטח, כמו גם לרמת המטה בארגון.

 

הניסיון שלנו מצביע על כך ששימוש מושכל בשיטת הבקרה והתרגול הסמויים יסייע לארגון לפתח מודעות אבטחתית ותשמר רמת ערנות אבטחתית גבוהה בקרב אנשי הביטחון. תרגול הפתע מהווה מבחן הכי קרוב למציאות עבור צוות הביטחון.

צוות החברה כולל בעלי רקע וניסיון רב בביצוע בקרות ותרגילי כשירות למערכי ההגנה הממלכתיים במגוון תרחישים.

צוות אדום- RED TEAM

עבודת "צוות אדום" היא מוצר שתפקידו לזהות פערים באופן בלתי תלוי לאחר ביצוע התקיפה ניתן וצריך לעבור לסקר גלוי להשלמת הפערים.

תכנון התקיפה מתבצע על ידי אנשי מקצוע המשלבים ראייה וניסיון של תוקף ומגן.

תרגולי תקיפה, באופן יחסי למערכות בקרה אחרות, זול בעלויות יעיל ומהיר, הביצוע יכול להתבצע בכל מקום בעולם ועל כל סוג של יעד. בעיקר במתקנים בהם קיים החשש לגניבות של מוצרים פיזית.

במקרה כזה אין משמעות להגנת סייבר היא לא תעזור.

היעדים אשר יוכלו להנות מתוצאות עבודת צוות אדום מגוונים ועשויים לכלול מחסני ציוד 
מוזאונים, ארכיונים, וילות פרטיות וכו'.

תהליך שיפור הפערים גם הוא יעיל וזול בשל מיקוד בפערים ספציפיים בלי ליצור צורך בהשקעות במעגלי אבטחה נוספים אם אין צורך בכך. הפתרונות יכולים לבוא מעולם האבטחה הפיזית והאלקטרונית או מעולם הדרכת העובדים.

כוחם של תוצאות "צוות אדום" נובע מפתיחות הלקוח לבדיקת מערכת האבטחה והנהלים באופן בלתי תלוי מתוך מטרה לשפר את מנגנוני האבטחה טרם התרחשות אירוע שיסב נזק כספי או תדמיתי.

זווית נוספת של תרגילי תקיפה סמויים (צוות אדום) מאפשרת להזמין "תקיפה" כזו ולהשאירה סמויה מהיעד ועובדיו (מלבד המזמין) גם אחרי ביצועה ובכך לייצר מודיעין אפקטיבי ואובייקטיבי ללקוח, מזמין העבודה.
 
 
 
פוקוס חותמת על הסכם ייצוג לחברות בתחום האמל''ח וציוד תומך לחימה
חברת פוקוס נבחרה לייצג חברות מובילות בתחום פיתוח אמל"ח ייעודי, ציוד ועזרים ...
[לידיעה המלאה]
פעילות הפיראטים בקרן אפריקה
תופעה עמה מתמודד עולם השייט המסחרי, מתוך כתבתו של אלי יצחק במגזין 'מצודה'.
[לידיעה המלאה]